Уроки истории "Ел тірегі - Елбасы".

26.11.19ж. ҚР Тұңғыш Президенті күніне арналған іс-шаралар аясында «Калинов орта мектебі» КММ-нде тарих мұғалімдері Бадак Н.Н. және Финце Н.В. "Ел тірегі - Елбасы" тарих сабақтары өткізілді.
    Сабақ еліміздің аса маңызды оқиғасы – Тұңғыш Президенттің қалыптасуына арналған. Сабақ кезінде оқушылар ҚР Президентінің өмірбаяндық деректерімен танысты, сондай-ақ сабақ тақырыбын тереңірек ашуға көмектесетін мұрахаттық құжаттар, фотосуреттер, бейне материалдары ұсынылды.
    Сабақтың практикалық бөлігі ойын түрінде өткізілді. Оқушылар екі командаға бөлініп, команданың атын қойған. Ойын төрт кезеңнен тұрды: бірінші кезеңде оқушылар мұғалімнің сұрақтарына жауап берді, екінші кезеңде балалар берілген сөздерден Тұңғыш Президентке арнап өлең жолдарын шығаруға тиісті болды, келесі кезеңдер де аса қызқты және көңілді өтті.
    Сабақ әдістемелік жағынан өте сауатты өткізілді, кіріспе сөзі мазмұнды болып, фотоө және бейне материалдары кеңінен қолданылды. Осыдан өзге, осындай сабақтар өсіп келе жатқан ұрпақтың бойында көшбасшылық қасиеттерді дамытуға көмектеседі.
    Осындай дәстүрлі емес сабақтың қатысушылар 5-ші және 8-ші сыныптың оқушылары болды.
    Оқушылар сабақтың ерекше әдіс-тәсілдерін, оның танушылық және практикалық құндылығының зор болғанын ескертті.

26.11.19г в рамках мероприятий посвященных Дню Первого Президента РК в КГУ «Калиновская средняя школа» учителями истории Бадак Н.Н. и Финце Н.В. проведены уроки истории "Ел тірегі - Елбасы".
    Занятие было посвящено важнейшему политическому событию страны –становлению Первого Президента Казахстана. Во время урока учащиеся познакомились с биографическими данными первого Президента РК, также были представлены архивные документы, фотографии, видеоматериалы, которые позволили глубже изучить тему .
    Практическая часть занятия была проведена в форме игры. Учащиеся разделись на две команды, придумали название командам. Игра включала в себя четыре тура: в первом, учащиеся давали ответы на поставленные учителем вопросы, во втором туре детям было предложено используя опорные слова сочинить стихотворение, посвященное Первому Президенту РК. Последующие два тура были не менее интересными и увлекательными.
    Уроки проведены методически грамотно, очень содержательное вводное слово, активное применение фото- и видеоматериалов. Кроме того, такие занятия позволяют формировать лидерские качества у подрастающего поколения.
    Участниками необычного урока были учащиеся 5-х(учитель Бадак Н.Н) и 8-х (учитель Суровцева Н.В) классов.
    Дети отметили необычный подход к проведению урока и его огромную познавательную и практическую ценность .
    На изображении может находиться: 5 человек, люди сидят
    На изображении может находиться: один или несколько человек и люди сидят
    На изображении может находиться: 6 человек, люди сидят, стол и в помещении
    На изображении может находиться: 10 человек, люди улыбаются, люди стоят