Анализ организованной учебной деятельности по рисованию в младшей группе – «Хвостик для петушка»

2019-2020 оқу жылы «Калинов орта мектебі» КММ жанындағы
    «Улыбка» кішігірім балалар орталығының кіші тобында сурет салудан
    «Хвостик для петушка» ұйымдасқан оқу қызметінің талдамасы.
    Мақсаты: Сурет салу техникасын жетілдіру, балалар бойында ойын кейіпкеріне жан ашу, аяушылық сезімдерін ояту.
    Міндеттері:
    - Балалардың дәстүрлі емес алақанмен сурет салу техникасы дағдыларын қолдана білуді қалыптастыру;
    - Қиялдау, түс пен пішін сезімін, алақан ізінің суретін бітіріп сал білу дағдысын дамыту;
    - Сурет салғанда ұқыптылыққа тәрбиелеу.
    Попова Дарья Валерьевнамен алдын ала жұмыс өткізілді: ойыншық қоразды, оның құйрығын қарап шығу, оның әр түрлі түстілігіне ерекше мән беру, жұмбақтарды шешу, өлеңдер оқу, қораз туралы ән айту.
    Сондай-ақ келесідей материал дайындалды: Ойыншық қораз ойыны, үйшіктің макетң, «Петушок и горошины» ойыны, қағаз парақшалары, бояулар, қылқаламдар, суы бар стақандар, майлықтар.
    Ұйымдасқан оқу қызметінің барысында балалардың ойын кейіпкеріне жан ашу сезімі оянып, оған көмектесуге келісті. Балалар қоразға бұршақтар жзинап, алақан ізімен құйрығын салды.
    Содан кейін жұмыс талданды.
    Детский мини-центр «Улыбка»
    при КГУ «Калиновская средняя школа» 2019-2020 учебный год.
    Цель: Совершенствовать технику рисования, вызвать у детей сочувствие к игровому персонажу, желание помочь ему.
    Задачи:
    - Формировать умение детей использовать нетрадиционную технику рисования – печать ладошкой;
    - Развивать воображение, чувство цвета и формы, умение дорисовывать отпечаток ладошки;
    - Воспитывать аккуратность при рисовании.
    Поповой Дарьей Валерьевной была проведена предварительная работа: рассматривание петушка, его хвоста, отмечая его цветовое разнообразие, отгадывание загадок, чтение стихов, пение песен о петушке.
    А также подготовлен материал: Петушок – игрушка, макет теремка, игра «Петушок и горошины» листы бумаги, кисти, краски, стаканчики с водой, салфетки.
    В ходе организованной учебной деятельности дети проявили сочувствие к персонажу и согласились помочь. Ребята собрали для петушка горошинки, печатали ладошкой хвост.
    После провели анализ работ.
    На изображении может находиться: 4 человека, люди сидят и в помещении
    На изображении может находиться: 4 человека, люди стоят и ребенок
    На изображении может находиться: 1 человек, сидит и ест

На изображении может находиться: 6 человек, люди улыбаются, ребенок и в помещении