Акция «Сундучок добрых дел»

Егер адамда мейірімділік, адамгершілік, сезімталдық, ізгілік болса, бұл оның адам ретінде болғанын білдіреді. В.А. Сухомлинский «Егер жақсы сезімдер балалық шақта тәрбиеленбесе, сіз оларды ешқашан тәрбиелей алмайсыз» деп жазды. Егер адам өзін ғана жақсы көретін болса, онда оның жолдастары да, достары да жоқ, қиын өмірлік сынақтар келгенде, жалғыз қалады, үмітсіздік сезімін сезінеді, зардап шегеді. Бала кезінде адам жақсы сезімдерді тәрбиелеу мектебінен өтуі керек. Адамның мейірімділігі, мейірімділігі, басқа адамдардан ләззат алу және уайымдау қабілеті адам бақытының негізін құрайды.
    1-4 сынып оқушылары арасында «Калинов орта мектебі» КММ-де бір-біріне мейірімді іс-әрекеттер жасауға, жанашырлық пен қайырымдылыққа қажеттілікті қалыптастыру мақсатында "Жақсы істер сандығы" акциясы ұйымдастырылды. Бұл былай айтқанда кіші сынып балаларының еріктілер кітабы, онда балалар өздерінің игі істерін жазады.
    Аға тәлімгер Вышинская Ю.Ю.
    Говорят, что если есть в человеке доброта, человечность, чуткость, доброжелательность, значит, он как человек состоялся. В.А.Сухомлинский писал “Если добрые чувства не воспитаны в детстве, их никогда не воспитаешь”. Если человек любит только себя, он не имеет ни товарищей, ни друзей и, когда приходят тяжелые жизненные испытания, остается один, переживает чувство отчаяния, страдает. В детстве человек должен пройти школу воспитания добрых чувств. Человеческая доброта, милосердие, умение радоваться и переживать за других людей создают основу человеческого счастья.

В рамках проекта "30добрых дел", с целью формирования потребности в совершении добрых поступков, в сострадании и отзывчивости, добром отношении друг к другу, в КГУ «Калиновская средняя школа» среди учащихся 1-4 классов
    была организована акция «Сундучок добрых дел». Это своего рода волонтерская книжка ребят младшего класса, куда ребята записали свои добрые поступки.
    Старшая вожатая Вышинская Ю.Ю.